KASKO SİGORTASI

Aracın varsa kasko şart!
İstatistiklere göre Türkiye’de ortalama her 30 saniyede bir maddi hasarlı trafik kazası olduğunu biliyor muydunuz?
Üstelik sadece kazalara karşı değil aynı zamanda hırsızlık, yangın, terör, deprem ve sele karşı da aracınızı güvence altına alabilirsiniz. Size uygun paket seçeneklerini öğrenmek ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Anadolu Sigorta kasko paketleri:

  • Birleşik Kasko (Genişletilmiş)

  • Mehmetçik Kasko (Genişletilmiş)

  • Plaza Kasko (Genişletilmiş)

  • Hesaplı Kasko (Genişletilmiş)

  • Pert Kasko

BİRLEŞİK KASKO SİGORTASI “GENİŞLETİLMİŞ KASKO”

Birleşik Kasko Sigortası “Genişletilmiş Kasko”, benzersiz avantajlar ve “tek bir poliçe” ile sigortalı araç için ihtiyaç duyulan bütün sigorta teminatlarını bir arada sunar.

Doğal Afetlere Karşı Koruma

Sigortalı aracın sadece kaza sonucu uğrayacağı zararlar değil, deprem, toprak kayması, fırtına, dolu, yıldırım, yanardağ püskürmesi, sel gibi doğal afetler sonucu uğrayacağı zararlar da teminat altına alınır.

Eskisi Yerine Yenisi

İlk tescili sigortalı adına yapılmış ve tescil tarihinden itibaren bir ay içerisinde şirketimize kasko sigortası düzenletilmiş, “0” km ve son model araç, sigorta süresinin ilk bir yıllık sigorta süresi içerisinde çalınır ya da tam ziya olursa Anadolu Sigorta, aynı marka, model ve model yılında aracın anahtar teslim “0” km satış fiyatını öder.

Anadolu Hizmet

Sigorta sahibi, günün 24 saati, haftanın 7 günü nerede olursa olsun herhangi bir arıza veya kaza durumunda sadece tek bir telefon ile aşağıdaki tüm hizmetlerden yararlanabilir:

Yolda kalan aracın tamirciye götürülmesi,

Oto kapı kilit hizmeti,

Lastik değiştirilmesi hizmeti,

Benzin bitmesi durumunda aracın çekilmesi,

Aracın ikamet yerine nakli,

Onarılan veya bulunan aracın emanet ve muhafazası,

Aracın arızalanması, çalınması veya kaza nedeniyle konaklama, seyahate devam etme veya ikamet yerine dönme,

Profesyonel sürücü teminine kadar her konuda ücretsiz hizmet,

Dünyanın neresinde olursa olsun hastalık ve yaralanma durumlarında sağlık merkezine nakil yapılması,

Birlikte seyahat edenlerin nakli,

Bir aile üyesinin seyahati veya konaklaması,

Yakın bir aile ferdinin ölümü nedeniyle seyahatin yarıda kesilerek geri dönülmesi,

Yurtdışında yaralanma veya hastalık durumlarında sağlık yardımının sağlanması,

Yurtdışında yaralanma halinde kalışın uzaması,

Cenazenin ve seyahat edenlerin nakli,

İlaç gönderilmesi için düzenleme yapılması,

İkamet yerindeki hasar nedeniyle geri dönüşün sağlanması,

Acil mesajların gönderilmesi,

Bagaj ve şahsi eşyaların (uçakla seyahatlerde) sigortalıya ulaştırılması,

Yurtdışında sigortalıların araçlarıyla karıştıkları trafik kazalarında hukuksal savunma harcamalarının ödenmesi,

Ceza davalarında ve kefalet konularında yerinde ve zamanında hizmet,

Yolda onarım amacıyla yardım aracı gönderilmesi,

Yolda onarım,

Kısa mesafeli yolcu taşıma ve transfer hizmetleri,

Araç trafik muayene işlemlerinin organize edilmesi

Tüm bu avantajlardan araç sahibinin eşi ile birlikte 18 yaşından küçük çocukları da yararlanabilir.

İkame Araç

Anadolu Hizmet teminatı kapsamında sigortası yapılan aracın kaza sonucu meydana gelen hasarlar için serviste onarım ihtiyacı oluştuğu durumlarda ikame araç teminatı verilmektedir.

7 Gün, 24 Saat “Anadolu Hizmet ve Hasar İşlemleri Hattı” 0850 7 24 0850

“Anadolu Hizmet ve Hasar İşlemleri Hattı’na Türkiye’nin her yerinden, sabit ya da mobil telefonlardan, alan kodu çevirmeden “0850 7 24 0850”yi arayarak ulaşılabilir.
Anadolu Hizmet ve Hasar İşlemleri Hattı; Anadolu Hizmet Kasko işlemleri, hasar ihbarları, hasar dosya durumu hakkında bilgi alma işlemleri için 7 gün, 24 saat hizmet verir.

Yurt Çapında Yaygın “Anlaşmalı Servis İstasyonları”

Sigorta sahibi, aracı kaza sonucu hasar görürse, yurt çapına yayılmış olan Anlaşmalı Servis İstasyonlarından dilediğine aracını götürebilir. Aracın arızalanması veya kazaya uğraması durumunda, bulunduğu yerden servise nakli için Anadolu Hizmet operatörlerinden yardım isteyebilir.
Kaza sonucunda tamir olan araç, sadece gerekli evrakın servise teslim edilmesiyle “hiçbir ekstra ücret” ödemeden sigortalı tarafından teslim alınabilir.

Anadolu Mini Onarım Hizmeti

Anadolu Mini Onarım Hizmeti ile poliçenin geçerli olduğu süre boyunca oluşabilecek küçük ölçekli hasarlar “ücretsiz” olarak giderilir.
Anadolu Mini Onarım Hizmeti kapsamına giren hasarlar, Anadolu Sigorta’nın anlaşmalı olduğu “Auto King Servis İstasyonlarında, Amerikan menşeli know-how, ekipman ve malzemeler ile giderilir. Kullanılan özel tamir teknikleri sayesinde de aracın orijinalliği korunur.
Anadolu Mini Onarım Hizmeti’nden, aracın hasarı ile ilgili zabıt, tutanak ya da ekspertiz bulunmaksızın faydalanabilinir. Ayrıca bu hizmetten yararlanıldığında mevcut hasarsızlık indirimi de etkilenmez.

Anadolu Mini Onarım Hizmeti ile verilecek servis hizmetleri şunlardır:

Boyasız kaporta ve göçük düzeltme (5 cm çapa kadar)

Boya hasarlı kaporta ve göçük düzeltme (10 cm çapa kadar)

Boya tamiri (tampon sıyrıkları, anahtar çizikleri, kapı vurukları)

Döşeme tamiri (deri, halı, kumaş, plastik üzerindeki yanık, yırtık, çizikler)

Ön cam tamiri (her tipte kırıklar, 10 cm’ye kadar çatlaklar)

Leke çıkarma (deri, vinil, döşeme kumaşları ve halı malzemelerdeki 5 cm’ye kadar lekeler)

Plastik tampon tamiri (göçük, yırtık, kopuk ve eksik parçalar)

Değer Artışı Kesintisi Yok

Hasar gören parçanın yerine yenisi takıldığında aracın kazandığı değere karşılık hasar ödemesinden kesinti yapılmaz.

Teminat Limitinin Devamlılığı

Sigorta bedeli, hasar öncesinde de sonrasında da aynıdır. Poliçe, hasar sonrasında herhangi bir ek prim ödemeye gerek kalmadan otomatik olarak “hasar öncesi sigorta bedeli” üzerinden devam eder.

Hasarsızlık İndirimi

Hasarsız geçen her yıl için daha fazla indirim kazanılır. Sigorta süresi içerisinde gerçekleşen yalnızca araç cam hasarlarında tamir adedine bakılmaksızın camın tamir edilmesi halinde hasarsızlık indirimi etkilenmemektedir.

Camın tamirinin mümkün olmaması veya değiştirilmesinin talep edilmesi durumunda poliçe dönemi içerisinde bir defaya mahsus olmak üzere; aşağıda yazılı durumlarda hasarsızlık indirimi etkilenmemektedir.

Anlaşmalı cam servislerinde cam değişimi yapılması,

Diğer servislerde % 25 muafiyet ile cam değişimi yapılması,

Hasarsızlık İndirimi Koruma

%65’e varan hasarsızlık indirimi oranları poliçe dönemi içerisinde gerçekleşen tek hasarda korunur.

Cam Hasarı Koruma

Poliçe dönemi içerisinde bir adet orijinal cam değişimi muafiyetsiz ve hasarsızlık indirimi etkilenmeden yapılır.

Enflasyona Karşı Tam Koruma

Sigorta süresi boyunca, enflasyon nedeni ile aracın değerinde meydana gelebilecek artışlar otomatik olarak poliçeye yansıtılır. Herhangi bir hasar durumunda da ödemeler gerçekleşen enflasyon oranı üzerinden yapılır.

Sürücü, Yolcu ve Araç Dışındakilere Koruma

Sadece araç sahibi ve aracın içindekiler değil, aracın başkalarına verdiği zararlar da sınırsız olarak teminat kapsamına dâhildir.

Araçta Bulunan Özel ve Değerli Eşyalara Koruma

Araçta bulunan kişisel eşyalar (mücevherat, para, cep telefonu, taşınabilir bilgisayar vb. hariç), araçla birlikte teminat altına alınır.
Mesleki eşyalar da teminat altına alınmaktadır. Araca zarar verilerek eşyaların çalınması halinde eşya teminatı, ek prim gerektirmeden devreye girer.

Grev, lokavt, halk hareketleri ve terör hasarlarına karşı koruma

Hukuksal Koruma

Sigorta konusu aracın sahibinin veya sürücüsünün uyuşmazlık durumunda haklarını aramak veya savunmak için yapmak zorunda oldukları tüm yasal masraflar karşılanır.
Bu teminat ile sigortalının taraf olduğu ve sigorta sözleşmesi ile saptanan konular kapsamındaki hukuksal uyuşmazlıkların giderilmesinde vekalet ücreti, dava masrafları, hakem ücreti, teminat akçesi, icra masrafı, temyiz masrafı ve karar düzeltme masraflarını karşılar.

KDV Geri Ödemesi

Tüzel kişilere ait araçların kasko hasarlarında yansıtma faturası ile KDV bedeli de ödenir.

 

MEHMETÇİK KASKO SİGORTASI “GENİŞLETİLMİŞ KASKO”

Türk Silahlı Kuvvetleri Mensupları (subay, astsubay, istisnai memur, sivil memur, jandarma uzman, uzman erbaş, işçi ve bunların emeklileri) ve onların eşleri, çocukları, şehit ve gazi yakınları (eş, çocuk, anne, baba), T.S.K. yararına faaliyet gösteren vakıfların personel ve eşleri ile bu vakıfların iştirak ve dolaylı ortaklıklarında görev yapan personelin özel amaçlı kullandıkları araçları için (şoförden başka en çok 7 kişi taşıyabilen otomobil, 500 kg’a kadar yük kapasitesi olan Station Wagon vb. araçları dâhil) Mehmetçik Kasko Sigortası poliçesi tanzim edilebilmektedir.
Mehmetçik Kasko Poliçesi ile otomobil için ihtiyaç duyulan bütün sigorta teminatlarına aynı anda ve benzersiz avantajlar ile sahip olunur.
Bu ürün sayesinde, sigortalılara sunulan geniş kapsamlı Birleşik Kasko’da yer alan tüm teminatlar,
TSK personeline “özel indirimler” ile sunulur.

PLAZA KASKO SİGORTASI “GENİŞLETİLMİŞ KASKO”

Plaza Kasko Sigortası “Genişletilmiş Kasko”, benzersiz avantajlar ve “tek bir poliçe” ile sigortalı araç için ihtiyaç duyulan bütün sigorta teminatlarını bir arada sunar.
Plaza Kasko Sigortası, Anlaşmalı Servis İstasyonları, Mini Onarım Hizmeti ve Cam Değişim uygulamaları dışında Birleşik Kasko Sigortası ile aynı şartlarla sunulmaktadır.

Yurt Çapında Yaygın “Anlaşmalı Servis İstasyonları”

Sigorta sahibi, aracı kaza sonucu hasar görürse, ilgili markanın üretici veya temsilcisi tarafından onarım yetkisi verilen ve şirketimizle anlaşmalı olan servis istasyonlarından dilediğine aracını götürebilir. Aracın arızalanması veya kazaya uğraması durumunda, bulunduğu yerden servise nakli için Anadolu Hizmet operatörlerinden yardım isteyebilir.
Kaza sonucunda tamir olan araç, sadece gerekli evrakın servise teslim edilmesiyle “hiçbir ekstra ücret” ödemeden sigortalı tarafından teslim alınabilir.

Anadolu Plaza Mini Onarım Hizmeti

"Anadolu Plaza Mini Onarım Hizmeti" kapsamında, kaporta üzerindeki 5 cm çapa kadar olan göçük ve çizikler ile plastik tamponlarda oluşan çizik, göçük ve yırtıkların lokal onarımı ve ön cam dış yüzeyindeki kırık ve çatlakların onarımı anlaşmalı-yetkili servislerimizde sağlanır. Sigortalının poliçe süresi içinde anlaşmalı-yetkili servislerimizden alacağı, 200.-TL'ye (KDV dâhil) kadar olan bu hizmetler, poliçenin bir sonraki yıl şirketimizden yenilenmesi halinde hasarsızlık indirimini etkilememektedir.

Hasarsızlık İndirimi

Hasarsız geçen her yıl için daha fazla indirim kazanılır. Sigorta süresi içerisinde gerçekleşen yalnızca araç cam hasarlarında tamir adedine bakılmaksızın camın tamir edilmesi halinde hasarsızlık indirimi etkilenmemektedir.
Camın tamirinin mümkün olmaması veya değiştirilmesinin talep edilmesi durumunda şirketimizin anlaşmasının olduğu yetkili servislerde veya anlaşmalı cam servislerinde gerçekleştirilecek 1 adet cam değişimi hasarsızlık indirimini etkilememektedir.

HESAPLI KASKO SİGORTASI “GENİŞLETİLMİŞ KASKO”

Tüm hizmetlerini şirketimizle anlaşmalı özel servislerden (herhangi bir motorlu taşıt üreticisi veya distribütörü tarafından yetkilendirilmemiş servis) almak isteyenlerin tercih edebileceği Hesaplı Kasko Sigortası ile Birleşik Kasko Sigortası ile verilen geniş kapsamlı tüm teminatlar aynı şartlarla sunulmaktadır.

Hususi otomobiliniz ve yolcu taşıyan maksimum 7 koltuk kapasiteli glass van tipi kamyonetiniz için daha hesaplı olan bu ürünü tercih edebilirsiniz. Üstelik tek bir marka için değil, tüm araç markaları için özel bir kasko ürünümüzdür.

Hesaplı kasko anlaşmalı servislerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

PERT KASKO SİGORTASI

Pert Kasko Sigortası en az prim ile kasko sigortasındaki en önemli temel riskleri teminat kapsamına almayı amaçlamaktadır.

Pert Kasko ürünü ile aracın tam hasara uğraması veya çalınması durumunda “Kasko Sigortası Genel Şartları” kapsamında sigortalıya teminat sağlanır. Bu teminatlar;

Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması,

Gerek hareket gerek durma halinde iken, sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar,

Aracın yanması,

Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi,

şeklinde 4 ana başlık altında toplanmaktadır.
Pert Kasko Sigortası ürünü; “yurtdışı ek teminatı”, “sigara ve benzeri madde zararları”, “yetkili olmayan kişilerce çekilme”, “patlayıcı, parlayıcı, yanıcı madde taşıma”, “anahtarın ele geçirilmesiyle çalınma”, “deprem”, “heyelan”, “fırtına, yıldırım, sel ve su baskını” ile “grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve terör” gibi “Kasko Sigortası Genel Şartlarında” yer alan ek sözleşme maddeleri için de teminat verir.
Tüm araç gruplarına, model yılı sınırlaması getirilmeden teminat sağlanır.

Anadolu Hizmet “Pert Kasko”

Anadolu Hizmet “Pert Kasko” kapsamında teminata dâhil olan hizmetler aşağıda belirtilmiştir:

Aracın hareketsiz kalmasına yol açan veya güvenli sürüşü engelleyen kaza durumunda aracın kurtarılması ve en yakın anlaşmalı servise çekilmesi,

Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama (Maksimum 3 gün süreli, limitler dâhilinde),

Yaralanma veya hastalık nedeniyle nakil,

Daimî ikametgâha dönüş veya yolculuğa devam seyahati,

Seyahate devam etmek için rent-a-car (Maksimum 2 gün süreli),

Bilgi ve organizasyon servisi