ARAÇ KİRALAMA KASKO SİGORTASI (RENT A CAR)

İster operasyonel (uzun süreli) ister günü birlik kiralık araçlarınız için alternatif seçimler Anadolu Sigorta güvencesi ile Tarabya Sigorta’da.

Pert Kasko ürünümüzü uygun fiyatlar ile satın alarak, olası çalınma, her türlü pert hasarınızı güvence altına alabilirsiniz.

Bunun yanında Tarabya Sigorta olarak içeriği geniş olan Süper Trafik Sigortamızla risklerini maliyeti düşük bir şekilde devretmiş olacaksınız.

PERT KASKO SİGORTASI

Pert Kasko Sigortası en az prim ile kasko sigortasındaki en önemli temel riskleri teminat kapsamına almayı amaçlamaktadır.

Pert Kasko ürünü ile aracın tam hasara uğraması veya çalınması durumunda “Kasko Sigortası Genel Şartları” kapsamında sigortalıya teminat sağlanır. Bu teminatlar;

  • Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması,

  • Gerek hareket gerek durma halinde iken, sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar,

  • Aracın yanması,

  • Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi,

şeklinde 4 ana başlık altında toplanmaktadır.

Pert Kasko Sigortası ürünü; “yurtdışı ek teminatı”, “sigara ve benzeri madde zararları”, “yetkili olmayan kişilerce çekilme”, “patlayıcı, parlayıcı, yanıcı madde taşıma”, “anahtarın ele geçirilmesiyle çalınma”, “deprem”, “heyelan”, “fırtına, yıldırım, sel ve su baskını” ile “grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve terör” gibi “Kasko Sigortası Genel Şartları’nda” yer alan ek sözleşme maddeleri için de teminat verir.

Tüm araç gruplarına, model yılı sınırlaması getirilmeden teminat sağlanır.

Anadolu Hizmet “Pert Kasko”

Anadolu Hizmet “Pert Kasko” kapsamında teminata dâhil olan hizmetler aşağıda belirtilmiştir:

Aracın hareketsiz kalmasına yol açan veya güvenli sürüşü engelleyen kaza durumunda aracın kurtarılması ve en yakın anlaşmalı servise çekilmesi,

Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama (Maksimum 3 gün süreli, limitler dâhilinde),

Yaralanma veya hastalık nedeniyle nakil,

Daimi ikametgâha dönüş veya yolculuğa devam seyahati,

Seyahate devam etmek için rent-a-car (Maksimum 2 gün süreli),

Bilgi ve organizasyon servisi